3.kolo: 1.PPC Fortuna Kežmarok C – TJ Spišská Stará Ves-Lesnica B

V 3.kole sa naši zverenci stretli s mužstvom TJ Spišská Stará Ves-Lesnica B, na ktoré sa značne pripravovali. Nastúpili sme v plnej možnej zostave: Harabin Miroslav, Hiščar Stanislav, Šleboda Eduard, Kovalčík Tomáš a stried. Svitana Jozef. Boli sme odhodlaný tento zápas vyhrať na domácej pôde, nech to stojí čo chce. Začiatok nám nevyšiel úplne podľa predstáv, ale bol aj tak výborný. Dvojica Šleboda – Kovalčík pre nás uchmatli prvé víťazstvo po výhre 3:1 nad dvojicou Hovana Anton st.-Dubiel Ján. V 2.štvorhre hrali Harabin-Hiščar proti Hovana Tomáš – Hovana Peter. Zápas to bol veľmi vyrovnaný a naša dvojica v ňom mala obrovskú šancu uspieť a viesť tak po štvorhrách už 2:0 na zápasy. Tentokrát to však nebol tento scenár. Naši hráči vyhrali prvý set 11:6 no v druhom a treťom to bola čistá réžia hostí, keď vyhrali 6:11 a dokonca 1:11. V tomto bode už boli naši hráči nútení zmeniť taktiku, navyše aj súperi trochu poľavili na obozretnosti po vysokej výhre z predošlého setu a 4.set sme vyhrali v pomere 12:10. Rozhodoval finálny 5.set, kde išlo o všetko. Matchbally boli aj na jednej aj na druhej strane. Nakoniec, ale smolne pre nás, tento set pomerom 12:14 vyhrali súperi a pridelili si tak 1.bod v zápase. Stav po štvorhrách bol teda 1:1. Nasledovalo 1.kolo dvojhier. Stretnutie bolo veľmi vyrovnané. Najprv Harabin Miroslav porazil Hovanu Antona st. 3:1 na sety a hneď po ňom pridal ďalší bod aj Hiščar Stanislav, keď rovnakým výsledkom 3:1 vyhral s Hovanom Petrom. Stav stretnutia bol 3:1 pre našich a začínalo to dnes vyzerať veľmi snubne. Ďalší zápas však Šleboda Eduard prehral proti Hovanovi Tomášovi 0:3 na sety no a hneď potom nasledovali 3 najdôležitejšie zápasy, ktoré o všetkom rozhodli. Prvý bol Kovalčík Tomáš – Dubiel Ján. V tomto zápase mal jednoznačne navrch náš hráč, keď viedol 1:0 na sety a v 2.sete už 9:3. Tento set však nedotiahol do správneho konca a prehral ho 11:13. Ďalší potom 7:11. V 4.sete ale znova zmobilizoval svoje sily a vyhral ho 11:7. Rozhodoval 5.set, kde Kovalčík znovu jasne dominoval, viedol 6:1, no ako cez kopírku 2.setu, aj tu stratil svoj náskok a tento set nakoniec v koncovke prehral 11:13 a celý zápas 2:3. 1.kolo dvojhier teda ukončil nerozhodný stav 3:3. Nasledoval 2.kľúčový zápas v ktorom sa predstavil Harabin Miroslav – Hovana Peter. Prezident nášho klubu mal počas celého zápasu jasne navrch, aj keď súper ho nechcel nechať vyhrať len tak. Konečná výhra 3:2 po setoch 11:3, 7:11, 11:9, 9:11, 11:8 teda zabezpečila 4.bod pre náš tím a vedenie v stretnutí 4:3. 3.zápas sa odohral medzi Hiščarom Stanislavom a Hovanom Tomášom. Náš hráč mal výborný štart do zápasu, keď vyhral prvé 2 sety 11:2 a 11:9. Už v 2.sete si ale súper začínal zvykať na jeho hru, a to sa aj odzrkadlilo na výsledku. Ďalšie 3 sety súper získal v pomere 7:11, 14:16 (kľúčový set, kde mal náš hráč matchbally) a 8:11 a vybojoval tak 4.bod pre svoj tím. Od stavu 4:3 pre nás tak týmito kľúčovými zápasmi a 8 prehrami v rade bolo z ničoho nič zo 4:3 stav 4:11 a zo znamenalo v konečnom výsledku 6:12 ďalšiu prehru nášho tímu. 2 zaujímavé zápasy zohral ešte Eduard Šleboda, keď v jednom zápase z 0:2 otočil setmi 12:10 a 11:9 ma 2:2, no ani jemu v tomto zápase nehralo šťastie do karát, keď prehral 5.set 11:13 a celkovo 2:3. Jeho druhý zápas však ale konečne vyšiel. Znova otáčal z 0:2 na sety, tentokrát ale úspešne po setoch 6:11, 9:11, 11:8, 11:8, 11:7 prispel 1 bodom nášmu tímu. Finálny bodový zisk to aj tak neprinieslo, a tak sa naši hráči museli uspokojiť znova len s 1 bodom. Snáď nabudúce už to vyjde.