4.kolo 1.PPC Fortuna Kežmarok B – STK Gemerská Poloma A

V 4.kole sa na pôde Fortuny predstavila STK Gemerská Poloma A. Najväčšiu hrozbu u nich predstavoval Babič Radovan, ktorý hrával aktívne 3.ligu za Geológ Rožňava. V konečnom výsledku sa to aj odzrkadlilo. Štvorhry sme, tak ako v Levoči, zahrali do nerozhodného stavu 1:1. Mryglot-Kovalčík si poradili 3:0, no Škára-Nycz zažili už svoju druhú prehru v rade, keď podľahli duu Babič Radovan – Trojan Michal 1:3. V 1.kole dvojhier to bolo na začiatku celkom vyrovnané. Mryglot Ivo po zotavení sa z operácie ešte nie je v top kondícii, nakoniec však zápas s Trojanom Jozefom doviedol do úspešného konca 3:2 v jeho prospech. Nastupoval Kovalčík Kamil, ktorý na začiatku zápasu nebol ešte tak zahriaty, ako by chcel a prejavilo sa to aj vo výsledku. Prehra s Babičom 1:3 po setoch 11:6, 10:12, 7:11 a 7:11 tak znamenala bod pre súpera a nerozhodný stav stretnutia 2:2. Kľúčový bol pre tento zápas 2.set, v ktorom mal Kovalčík navrch, no nezvládol ho doviesť do zdarného konca a misky váh sa potom priklonili na druhú stranu. Okrem tohto zápasu bolo ešte zopár ťažších pre náš tím. Mryglot Ivo si s Babičom Radovanom poradil 3:2, Kovalčík Kamil si upravil chuť v zápase s Trojanom Michalom 3:1, Nycz Zbygniew si takisto poradil až na stratu 2.setu, celkom hladko s Trojanom Jozefom 3:1. Najmenej sa ale darilo nášmu výbornému hráčovi Martinovi Škárovi, ktorý sa veľmi ťažko dostáva do herného tempa. Prehry 1:3 s Trojanom Jozefom a 2:3 s Babičom Radovanom ho ale jednak nakopnú do lepších výkonov a jednak ho nemusia trápiť, pretože náš tím vyhral tento zápas suverénne 14:4 a získal tak ďalšie 3 body. Veríme, že to takto bude pokračovať aj ďalej.