.PPC Fortuna Kežmarok “A“ – STO Mokrance “A“ / ŠKST Michalovce “A“

Smola, smola a smola. Len takto sa asi dajú opísať pocity zo sobotňajšieho doobedňajšieho zápasu medzi 1.PPC Fortuna Kežmarok “A“ a hosťujúcim STO Mokrance “A“. Už od začiatku zápasu bolo cítiť v každom z nás nervozitu. Každý veľmi chcel vyhrať, veľmi chcel pomôcť tímu, no všetko to bolo len na škodu. To sa aj prejavilo na výsledku keď s 8 5-setových zápasov náš tím vyhral iba 3 a hosťujúci až 5. Zápas bol ale aj tak napriek tej hustej atmosfére strašne vyrovnaný. Od stavu 2:5 a zápasu Mateusza Malika, ktorý prehrával 0:2 na sety sa myslelo, že je všetko stratené. Skúsený Poliak sa však nikdy nevzdal a práve on ako prvý prelomil túto nervozitu a preniesol ju práve na súperov. To ako sa povzbudzoval a bojoval o každý bodík vrátilo našim hráčom novú krv a chuť do hry. Mateusz tento zápas otočil vo svoj prospech, keď vyhral nakoniec 3:2, piaty set 13:11 od tohto okamihu sa našim začalo konečne dariť. Malik výhra 3:2 stav 5:3, Harabin výhra 3:2 so Zelinkom stav 5:4, Roba výhra 3:2 s Cinkaničom stav 5:5, Harabin výhra 3:0 stav 6:5 pre nás. Náš tím bol na koni a vyzeralo to tak, že vysnívané 3 body pribudnú na naše konto. Mateusz Malik, hráč, ktorý zatiaľ nestratil zápas šiel hrať svoj posledný zápas s Júliusom Bacsom. Hoci prehrával opäť 0:2 na sety, znova sa dokázal vyškriabať na koňa a rázom tu bol stav 2:2 10:10 v piatom sete. Malik mal dokonca 3 matchbally na zvýšenie stavu na 7:5. V tej chvíli nás však všetko šťastie opustilo, Mateusz prehral 5.set 15:17, Peter Roba taktiež 2:3 a Ivovi Mryglotovi sa tiež nedarilo, nakoniec sme podľahli 6:8 a tak skončili aj naše nádeje vyhnúť sa baráži. Body za naše mužstvo boli:
Peter Roba 1,5
Ivo Mryglot 0,5
Mateusz Malik 2
Matej Harabin 2

Podrobné výsledky zo zápasu nájdete tu:

1.PPC Fortuna Kežmarok “A“ – STO Mokrance “A“ : 6 – 8

Druhý zápas sa už žiaľ niesol v znamení sklamania z doobedňajšieho zápasu a hrať s 2.mužstvom tabuľky, ktoré má chuť na postup nebolo vôbec ľahké. Čo dodať, super bol jednoznačne v danej situácii lepší, naše mužstvo prehralo vysoko 2:12. Čo potešilo aspoň kúsok bol fakt, že o 2 body sa postaral jediný hráč a tým bol Matej Harabin, ktorý porazil Jozefa Kudreca 3:1, s Matúšom Drábom síce prehral po peknom zápase 2:3, no chuť si napravil so Štefanom Gajdošom keď prehrával 0:2 na sety, ale zápas doviedol do víťazného konca.

1.PPC Fortuna Kežmarok “A“ – ŠKST Michalovce “A“ : 2 – 12